Kam s fekáliemi?

Nezařazené By 0 Comments

Tento problém je řešen všemi živými organismy na zemi, Již buňka prostá se musí zbavovat odpadových látek, stejně jako červ, ryba, brouk, či savec, člověka nevyjímaje. Doba oblíbeného vylévání fekálií a odpadových vod z okna přímo na ulici je, bohužel již dávno minulostí, díky hygienikům a útlocitným lékařům. A tak nám nezbývá než všechno špatné vodstvo svádět do odpadní jímky, septiku, čili žumpy. Což je řešení nezávislé na okolních poměrech, nicméně poněkud méně pohodlné a také finančně trochu náročnější, než řešení připojením domácích odpadů kanalizační přípojkou na veřejnou stokovou síť.

Staré dobré způsoby

Kdysi se veškerý odpad nashromáždil na hnoji, kompostu, v senkruvně a pak se tím pohnojilo, co se dalo – třeba pole, louky a podobně. Tenkrát to ještě šlo, protože v tom sajrajtu nebyly žádné sajrajty chemicky nepřirozené a tudíž to neškodilo přírodě, ba naopak to pěkně dodalo zemi živiny. Dnes si dovolí jen největší hazardér vyvézt někomu žumpu a pak obsah rozstříkat na pole.

Kam s fekáliemi?
4.3 (86.67%)3